KONST / Litografier / Färglitografi 9029359
*
nr 902 9359
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), -76, "Skridskoseglaren", 126/200, Löst blad, bladets mått: 59 x 49
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2014
kl 18:55:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 20:21:28
1
700 kr
14/7 18:49:59
2
Vinnande bud
14/7 18:50:57
2
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14
-
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
nr 902 9359
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), -76, "Skridskoseglaren", 126/200, Löst blad, bladets mått: 59 x 49
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 20:21:28 | 1 | 700 kr |
14/7 18:49:59 | 2 | Vinnande bud |
14/7 18:50:57 | 2 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17